Jakub Skrbel

Jak rozdělit marketingový rozpočet? Paretovým pravidlem

Uvažovali jste někdy nad tím, jak rozdělit marketingový rozpočet? Vsadit vše jen na hlavní sezónu? Je zbytečné inzerovat mimo hlavní sezónu?

Dle mého názoru je vhodné inzerovat své produkty a služby i mimo hlavní sezónu. Mimo to, že z důvodu nižší konkurence jsou prokliky (PPC) levnější, tak si vás zákazník lépe zapamatuje. Nemusí být ještě v nákupní fázi, kdy řeší nákup (STDC od A. Kaushika), ale může si zapamatovat váš brand, designový jazyk produktu, firemní identitu, motto a mnoho dalších, často podprahových, vjemů.

Problém s rozdělením marketingového rozpočtu jsem řešil u jednoho velkého projektu, kdy jsme měl na starosti roční rozpočet pro sociální sítě. Cílem kampaní bylo generovat zisk (eshop+prodejny). Z analýzy historických dat vyplynulo, že zhruba 78 % všech zisků probíhá v hlavní sezóně. Z tohoto důvodu jsem rozpočet rozdělil dle Paretova pravidla.

Paretův princip nebo Paretovo pravidlo nebo též pravidlo 80/20 bylo formulováno na základě pozorování italského ekonoma Vilfreda Pareta. Podle Pareta pramení 80 % důsledků z 20 % příčin. Například 80 % zisku pochází jen z 20 % produktů. Příklady Paretova principu lze vysledovat v různých oblastech života a lidské činnosti (například ekonomice, kvalitě výroby, životní každodennosti aj.).

Zdroj

Díky tomuto rozdělení jsem si jednoduše dokázal všechny rozpočty z daného projektu rozdělit na 2 části - rozpočet na hlavní sezónu, rozpočet mimo hlavní sezónu. K tomuto účelu jsem si vytvořil přehlednou a interaktivní tabulku (obrázek níže). Dále jsem si nastavil další list, který mi hlídá měsíční útratu a všechny údaje dává do grafu (plán vs realita). Vše přehledně na jednom místě, jednoduchý reporting.

image

Facebook – Jak získat ověřenou stránku na Facebooku? Modrý štítek.

Facebook od podzimu 2019 nabízí již jen jednu možnost, jak získat ověření na Facebooku. Ověření, že váš profil nebo stránka je autentická, ověřená. Jak na to?

Modrý štítek ověření  se zobrazuje za oficiálním názvem vaši stránky nebo profilu. Dokazuje,  že jde o autentickou stránku dané veřejné osoby, mediální společnosti nebo značky.

Příklady stránek/profilů, kteří mají modrou značku: 

 • Alza.cz 
 • Jirka Král 
 • ODS - Občanská demokratická strana 

V minulosti se vyskytoval ještě šedý štítek, který znamenal ověření facebookové stránky. Tento štítek byl k 28.10.2019 zrušen.

 

Jaké jsou podmínky pro podání žádosti o štítek ověření?

Před podáním žádosti o tento modrý štítek probíhá interní kontrola profilu. Mimo dodržování smluvních podmínek Facebooku musí ...

 1. Autentický účet - váš účet musí reprezentovat skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo organizaci
 2. Jedinečný - pro jednoho člověka nebo firmu je možné ověřit pouze jeden účet, s výjimkou účtů s různými jazykovými mutacemi. Ověření není možné získat pro stránky s "obecným zájmem" (například stránka: "fanoušci fotbalu")
 3. Dokončené nastavení profilu - váš účet musí být aktivní, musí obsahovat životopisné údaje (bio), profilovou a úvodní fotku, alespoň jeden příspěvek
 4. Zajímavý - váš účet musí reprezentovat veřejně známou, často vyhledávanou osobu, firmu nebo organizaci.
 5. Aktivní dvoufaktorové ověření

Známost účtu je kontrolována na veřejné síti internetu. Placená propagace či jiná spolupráce s Facebookem nehraje v tomto rozhodování žádnou roli. V případě, že do formuláře budou nahrány nepřesné, zkreslující nebo naprosto lživé údaje, může dojít k zrušení celého účtu.

Jak lze požádat o modrý štítek?

Žádost můžete odeslat zde (odkaz).

Jaké dokumenty bude potřeba zaslat?

Profil nebo stránka osoby - naskenovaný identifikační dokument osoby. Může se jednat například o občanský průkaz, cestovní nebo diplomatický pas, řidičský průkaz a podobně.

Firemní stránka - naskenovaný dokument o založení firmy, nebo registraci k DPH a podobné úřední dokumenty.

Je vhodné přiložit i průvodní text - vysvětlit, proč zrovna vaše stránka by měla tento štítek získat, přiložit několik odkazů na veřejné zdroje.

Jak dlouho trvá prověření údajů?

Facebook rozhodne ve většině případů do 30 dnů. Po těchto 30 dnech můžete opětovně zažádat o přezkoumání. Opětovné odesílání formuláře neurychlí vyřízení žádosti.

Jaké jsou požadavky pro účty politiků?

Pro ověření stránek bezpečnostních složek, městských zastupitelstev, politiků a volených úředníků existuje několik dalších požadavků.

Zastupitelstvo města: 

 • musí obsahovat slovo "Zastupitelstvo", aby nedošlo k záměně s fyzickou lokalitou

Politik:  

 • Název stránky může obsahovat název úřadu nebo zkratu - například senátor, zástupce, poslanec, starosta
 • Název stránky nesmí obsahovat výrazy "parlament; vaší země" a podobné
 • Kategorie stránky musí být nastavena na "Politik"

Volený zástupce:

 • Název stránky musí obsahovat název úřadu nebo zkratku - například senátor, zástupce, poslanec, starosta ...
 • Kategorie stránky musí být nastavena na "Státní úředník"
 • V oddílu "Informace stránky" musí být jasně uvedeno, že se jedná o vládní stránku

Buď HTTPS, nebo nefunkční remarketing. Připravte se na rok 2020

Využívání zabezpečeného protokolu HTTPS, které zajišťuje šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a serverem, je již delší dobu doporučovanou záležitostí. S novou aktualizací populárního internetového prohlížeče Google Chrome se mění pravidla hry.  Na nezabezpečených webech nebude fungovat remarketing! 

První únorový týden vyjde aktualizace nejpoužívanějšího internetového prohlížeče - Google Chrome 80. Tato aktualizace mění způsob, jak tento prohlížeč pracuje s cookies 3. stran (Facebook Pixel, Google Ads, Sklik - měřící kód,...). Cookies, které fungují napříč doménami musí být nově označeny a budou povinně vyžadovat šifrovaný protokol HTTPS.

V případě, že používáte zastaralejší protokol HTTP, pravděpodobně vám nebude fungovat sběr remarketingových publik.

image

Nový vzhled Facebooku! A spolu s novým rozhraním i nový formát vizibilní reklamy

Facebook nechal náhodně vybrané uživatele nahlédnout pod pokličku a zařadil je do beta testování nového vzhledu. Jak tento vzhled vypadá? Jaké jsou největší změny? Jak změní reklamu na Facebooku?

image

Vzhled nového FB více připomíná mobilní aplikace, které znáte například z iPhone nebo Androidu. Rozhraní je nyní mnohem více responzibilní, hlavní ovládací prvky jsou umístěny v horní liště, která připomíná ovládací lištu z mobilních zařízení. Ovládací prvky jsou nyní více zaoblenější, používají se více pastelové barvy a nově přepracované symboly. Velkou novinkou je i tmavý režim - tzv. Dark Mode.
Levou část tvoří panel “hlavní stránka”, kde lze nalézt základní odkazy do vašich stránek, správce reklam, marketplace, přátelé, skupiny, FB Watch a podobné. Střední část opět tvoří newsfeed.

Pravá strana hlavní stránky je vyhrazena pro upravený formát reklamy (viz níže) a seznam přátel z Messengeru, který nelze skrýt. Zajímavostí je nová možnost blokovat (vypnout) audio a videohovory.

image

Na pravé straně se vyskytuje i přepracovaný formát reklamy. Zatímco původní reklamy v pravém sloupci většinou přinášely zobrazení, ale prokliky byly slabší, tak nový formát zobrazuje jen jednu reklamu, která je mnohem viditelnější. Tato reklama zůstává neměná i po scrollování stránky. Předpokládám, že se tato reklama stane mnohem dražší (CPC), než původní formát.

V porovnání s klasickou reklamou v newsfeedu může být reklama v pravém horním sloupci více připomínat bannerovou reklamu, kterou znáte například z obsahové síti Google Ads.

Další změnu naleznete ve vyhledávání, které nyní více připomíná SERP od Google. Kromě vyhledávání profilů, stránek, skupin a příspěvků se nyní zobrazuje i výstřižek z Wikipedie.

image

Přepracovaného vzhledu se dočkala i stránka s profilem. Profilová fotka je nyní zobrazena na středu úvodního obrázku. Tlačítko “sledovat” a odkazy na podstránky (timeline, informace,…) jsou nyní dominantnější.

image

Podobné změny lze očekávat i na firemních stránkách, kde v současné době je profilový obrázek stále umístěn vlevo. Pokud je na úvodní fotografii nastaveno video, nedochází k jeho přehrávání ve smyčce. Mnohem většího prostoru dostalo CTA tlačítko stránky - může se jednat například o “Poslat zprávu”. Pří scrollování se zobrazuje v levé části 6 posledních fotek 1 poslední video.

Podle prvních informací začne Facebook nasazovat tento nový vzhled od poloviny roku 2020.

Nejčastěji používané rozměry bannerů [Ads+Sklik]

Potřebujete poradit s formáty bannerů nebo nastavením obsahové reklamy? Kontaktujte mě


Klasické rozměry bannerů

V obsahové síti můžete používat Vámi dodané grafické kreace v níže uvedených rozměrech. Nejrozšířenější formáty jsou totožné pro obě hlavní sítě - Google Ads a Seznam Sklik. V případě nestandardních formátu není zaručena vzájemná kompatibilita.

Podporované obrázkové formáty bannerů: JPEG, JPG, PNG, GIF

Maximální datová velikost pro bannery je 150 kB

Nejpoužívanější rozměry bannerů:

Typ banneru Rozměry Podpora Sklik Podpora Ads (dříve "AdWords")
Vkládaný obdelník 300 x 250 Ano Ano
Široký banner 728 x 90 Ano Ano
Polovina stránky 300 x 600 Ano Ano

Ostatní aktuálně podporované rozměry:

RozměryTyp banneruSklikAdWords
Čtverec a obdélník
200 × 200Malý čtverecNeAno
240 × 400Svislý obdélníkNeAno
250 × 250ČtverecNeAno
250 × 360Trojnásobná širokoúhláNeAno
300 × 250Vložený obdélníkAnoAno
300 × 300KostkaAnoNe
336 × 280Velký obdélníkNeAno
480 × 100AnoNe
480 × 300AnoNe
580 × 400NetboardNeAno
Vysoký sloupec
120 × 600Vysoký sloupecNeAno
160 × 600Široký sloupecAnoAno
300 × 600Půlstránková reklamaAnoAno
300 × 1050Na výškuNeAno
Široký banner
468 × 60BannerNeAno
728 × 90Široký bannerAnoAno
930 × 180Horní bannerNeAno
970 × 210AnoNe
970 × 250Reklamní panelNeAno
970 × 310AnoNe
970 × 90Velký široký bannerNeAno
980 × 120PanorámaNeAno
Mobilní
300 × 50Mobilní bannerNeAno
320 × 100Velký mobilní bannerAnoAno
320 × 50Mobilní bannerNeAno
480 × 480Mobilní bannerAnoNe


Respozivní a textové reklamy (Google Ads)

Tento formát reklamy v obsahové síti se dokáže automaticky přizpůsobit téměř jakémukoliv reklamnímu prostoru. Často je doprovázen textem a výzvou k akci (call to action).

Pro responzivní grafické kreace se používají obrázky dle níže uvedených specifikací. Text by na obrázcích neměl pokrývat více než 20 % plochy. Zároveň může u některých formátů dojít k oříznutí obrázku o 5 % na každé straně. Maximální velikost souboru je 5 MB.

 • Na šířku - obrázek ve formátu na šířku, měl by mít poměr stran 1,91 : 1 a velikost alespoň 600 × 314.
 • Čtverec - obrázek ve formátu čtverce, měl by mít poměr stran 1 : 1 a velikost alespoň 300 × 300.
 • Logo čtvercové (1 : 1) by mělo být o velikosti alespoň 128 × 128. Doporučená velikost je 1200 × 1200.
 • Logo na šířku (4 : 1) o velikosti alespoň 512 × 128. Doporučená velikost je 1200 × 300. Pozadí by mělo být pokud možno průhledné, ale pouze v případě, že je logo umístěno uprostřed.

Ukázky responzivní reklamy:

 


Kombinovaná reklama (Sklik)

Kombinovaná reklama je speciální typ textové reklamy v obsahové síti Skliku. Skládá se ze 3 textových polí doplněných o 2 ilustrační obrázky, název firmy a možnost zobrazení vašeho firemního loga.

Sklik automaticky vybere a zobrazí takovou kombinaci textových polí a obrázků, která nejlépe pasuje do dané reklamní jednotky.

Kombinovaná reklama se může zobrazovat i na hlavní stránce Seznamu ve výpisu "Další zajímavé články z českého internetu".

 • Obdélník (1,91:1) – ilustrační obrázek s doporučenými rozměry 1200 × 628 px.
 • Čtverec (1:1) – ilustrační obrázek s doporučenými rozměry 1200 × 1200 px.
 • Obdélníkové logo (4:1) – obrázek loga s doporučenými rozměry 1200 × 300 px
 • Čtvercové logo (1:1) – obrázek loga s doporučenými rozměry 1200 × 1200 px

Ukázky kombinované reklamy:


Branding (Sklik)

Jedná se o největší nabízený banner o rozměrech 2000 × 1400 px, který momentálně nabízí Sklik. Maximální datová velikost pro Branding je 500 kB. Lze použít formáty JPG, PNG a GIF. 

Reklamní formát Branding je momentálně nabízen na následujících webech:

 • Novinky.cz
 • Kupi.cz
 • Proženy.cz
 • Seznamzprávy.cz
 • Lui.cz
 • Jencestovani.cz
 • Autoforum.cz
 • Jenzeny.cz
 • Echo24.cz
 • Ceskenoviny.cz
 • Gamepress.cz
 • Hobby_instory.cz
 • Moviezone.cz.
Podmínky Brandingu:
 • Hlavní sdělení musí být umístěno nahoře v prostoru 1366×720 px. Do prostoru mimo hlavní sdělení nesmí zasahovat žádné texty a logotypy (fotografie jako pozadí je povolena).
 • Grafika musí vyplňovat celý prostor obrázku (2000×1400 px), včetně prostoru, který bude překrytý stránkou. Pokud potřebujete překrytý prostor vyplnit barvou (typicky bílá nebo černá), je nezbytné dodržet minimální ochrannou vzdálenost 100 px od okraje stránky směrem dovnitř
 • Obrázek nesmí být průhledný.
 • Text v obrázku nesmí zabírat více než 1/2 z celkové viditelné plochy.

Kontrola viditelných oblastí (externí odkaz)

Nový rozměr banneru pro Seznam Sklik

Seznam 7. 10. 2019 oznámil na svém blogu, že na svou inzertní platformu zavádí nový rozměr grafické reklamy. Jedná se o čtvercový rozměr 480×480.

Správci Skliku si od této změny slibují kvalitnější zobrazení reklamy na mobilních zařízeních. Na mobilních zařízeních se jedná o velmi silný a vizibilní formát. Z tohoto důvodu je potřeba počítat i s vyšší cenou za proklik (CPC) a cenou za 1000 zobrazení (CPT). Minimální doporučená cena CPT je 12 Kč.

Banner v rozměru 480×480 nahrajete běžným způsobem jako jakýkoliv jiný image banner – přímo v rozhraní Skliku, případně jej můžete hromadně importovat v ZIPu obsahujícím CSV a soubory s jednotlivými bannery.

Sklik rozšířil zásah v obsahové síti [Sklik]

Sklik těsně před Vánoci zvýšil zásah své vlastní retargetingové sítě pomocí cross-device. Jedná se o situaci, kdy 1 uživatel používá několik zařízení pro procházení internetu. Nejčastěji se jedná o chytrý mobilní telefon a počítač.

Cross device v praxi znamená například to, že pokud uživatel nedokončí objednávku na svém mobilním telefonu, mohou mu vyskakovat bannery s připomínkou i na počítači nebo notebooku.

Jak Seznam dokáže identifikovat uživatele?

Pomocí přihlášení do svého webmailu (@seznam.cz, @mail.cz,...). Z důvodu ochrany osobních údajů jsou tyto data přenášena anonymně.

Zdroj: Blog Sklik

Jak správně tagovat URL adresy?

Vyhodnocujete Vaše reklamy a příspěvky v analytických nástrojích? Potřebujete přesně vědět, který příspěvek vedl ke konverzi? Ošťítkujte poskytnuté adresy a můžete zjistit, který zdroj, kampaň, klíčové slovo je nejvýnosnější. Vše na jednom místě v Google Analytics.

Tagování (štítkování) URL adresy

Vytváříte nový příspěvek na Facebooku nebo tvoříte novou reklamu do Seznam Skliku a Google Ads, nezapomeňte si označkovat cílovou URL adresu. Nejvhodnějším (bezplatným) nástrojem je Campaign URL Builder od Google.

Tento nástroj nabízí několik polí, které je potřeba vyplnit. Následně nástroj upraví URL adresu tak, aby vše fungovalo bez chyb.

 • Website URL - vložte základní URL adresu webu (např. "https://jakubskrbel.cz")
 • Campaign Source - zdroj ze kterého zákazník pravděpodobně navštíví web (google, facebook, instagram, seznam)
 • Campaign Medium - druh média (newsletter, banner, odkaz)
 • Campaign Name - název kampaně dle strategického plánu (např. "blackfriday2018")
 • Campaign Content - název konkrétní reklamní kreace (např. "banner_300x300")
 • Campaign Term - název konkrétního klíčového slova

Poznámka: Hodnotu Campaign Term je často potřeba upravit zástupnými parametry dle inzertního systému.

TIP: Pro značkování používejte spíše "?" než "#" - z důvodu, že pokud máte jednostránkový web a odkazujete pomoci #, může dojít ke kolizi a nebude dosaženo požadovaného výsledku.

Automatické tagování Seznam Sklik

Inzertní systém Seznam Sklik nabízí možnost automatického označkování (tagování) URL adres. Mimo klasické vyplnění výše zmiňovaných parametrů nabízí i zadaní dynamických proměnných.

Automatické tagování Skliku naleznete po přihlášení do svého Sklik účtu. V horní části "Nástroje", poté "Automatické tagování URL"

Seznam dynamických proměnných:

 • {medium} – Metoda zpoplatnění reklamy = „cpc“ nebo „cpt“.
 • {campaign} – Název kampaně.
 • {adgroup} – Název sestavy.
 • {adtitle} – Titulek inzerátu nebo název banneru.
 • {matchtype} – Typ shody klíčového slova (exact, phrase, broad) = „e“, „p“, a „b“.
 • {ifsearch:[value]} – Pokud se jedná o vyhledávací síť, doplní hodnotu uvedenou ve „value“.
 • {ifcontent:[value]} – Pokud se jedná o obsahovou síť, doplní hodnotu uvedenou ve „value“.
 • {creative} – Unikátní id inzerátu.
 • {keywordId} – Unikátní id klíčového slova. (Pouze pro vyhledávací síť.)
 • {keyword} – Klíčové slovo, který spustilo inzerát. (Pouze pro vyhledávací síť.)
 • {placement} – Doména kde došlo ke kliku včetně případných subdomén. (Pouze pro obsahovou síť.)
 • {random} – Nahodné číslo unsigned 64-bit integer (používá se jen 63 bitů).
 • {adposition} – Celková pozice inzerátu na stránce. Pokud je inzerát na TOP pozici, bude ve formátu „1t“, pokud není bude např. „1“.
 • {zoneposition} – Pozice inzerátu v reklamní jednotce. Pokud je inzerát na TOP pozici, bude ve formátu „1t“, pokud není bude např. „1“.
 • {network} – Název webu nebo skupiny webů kde došlo ke kliku, viz tabulka v níže.
 • {query} – Dotaz, který položil uživatel do vyhledávače. (Pouze pro vyhledávací síť.)
 • {ifsitelink:[value]} – Pokud se jedná o Sklik Odkaz, doplní hodnotu uvedenou ve „value“. (Pouze pro vyhledávací síť.)
 • {ifpi:[value]} – Jde-li o produktový inzerát, doplní hodnotu uvedenou ve „value“. (Pouze pro vyhledávací síť.)

zdroj: Seznam Nápověda

TIP: Pokud zadaná hodnota není definovaná, nahradí se prázdnou hodnotou. Pokud například automaticky tagujete klíčové slovo (utm_term), ale reklama se zobrazí v obsahové síti (například banner), zobrazí se adresa následovně: http://www.nejakaurl.cz/?utm_term=

Automatické tagování Google Ads

Automatické tagování Google Ads Vám zajistí předávání informací mezi systémem Google Ads a Google Analytics.

Pokud aktivujete automatické značkování v Google Ads, bude k URL adrese přidán parametr "gclid". Vaše adresa poté bude ve tvaru https://mojedomena.cz/produkt1?gclid=123xyz

Jak aktivovat automatické tagování (značkování) v Google Ads?

 1. Přihlaste se k účtu Google Ads.
 2. Nalevo v nabídce stránek klikněte na Nastavení.
 3. Nahoře na stránce klikněte na Nastavení účtu.
 4. Klikněte na sekci automatického značkování.
 5. Chcete-li povolit automatické značkování, zaškrtněte políčko „Označit adresu URL, na kterou lidé přešli z mé reklamy“.
 6. Klikněte na Uložit.

Co je to retargeting a remarketing? A jak funguje?

Potřebujete poradit s formáty bannerů nebo nastavením obsahové reklamy? Kontaktujte mě

Úvod

Rozhodovací a nákupní proces uživatele trvá většinou delší dobu než je jedna návštěva internetové stránky. Spolu s vyšší cenou roste i délka rozhodovacího procesu. Pro oslovení návštěvníků po dobu jejich rozhodování slouží Retargeting (Remarketing), někdy označován i zkratkou RLSA. Co je to retargeting? A jak funguje? Jaké nabízí výhody?

Retargeting nebo remarketing?

Zpětné oslovování návštěvníků Vašich stránek bývá označován jako retargeting, popř. remarketing. Jedná se o prakticky totožné služby. Největším rozdílem je odlišné značení u Seznam Sklik a Google Ads (dříve "AdWords").

Remarketing je původně nástroj v reklamních systému Google AdWords (nyní "Ads"), který byl spuštěn v roce 2010.

Retargeting je nazývána ekvivalentní služba od Seznamu, která je nabízena v inzertní službě Sklik od roku 2014.

 

Princip fungování

Na své stránky umístíte retargetingový kód. Reklamní systém si díky tomu zapamatuje (pomocí "cookies"),  kterou adresu daný uživatel navštívil. Inzerent poté vytvořtí retargetingový seznam uživatelů. Následně vyplní podmínky pro zobrazování reklamy a může vytvořit první retargetingovou reklamu a reklamní sestavu. Reklamy se poté zobrazují jako bannery, textové nebo kombinované reklamy v obsahové síti.

Cílit můžete na všechny návštěvníky za posledních 540 dnů (1,5 roku).

Ukázka retargetingového kódu z inzertního systému Seznamn Sklik (Remarketing)
Ukázka retargetingového kódu pro Seznam Sklik

TIP: Nejčastěji používané rozměry bannerů v obsahové síti (odkaz)

Hlavní cíle retargetingu / remarketingu

Hlavním cílem remarketingu (retargetingu) je připomenout Váš web (produkt, firmu) bývalému návštěvníkovi a přimět jej opětovně navšítvit danou internetovou stránku, provést konverzi (nákup, registraci, volání) nebo navšítvit kammenout provozovnu.

V případě internetových obchodů můžete svým zákazníkům připomenout, že mají nedokončenou objednávku (nazývá se "košíkový retargeting"). V případě pokročilejších cílení můžete svým zákazníkům nabídnout nový produkt, novou variantu.

Pokročilejší cílení většinou vyžaduje již práci specialisty.

Výhody

Remarketing a retargeting nabízejí velkou řadu výhod. Mezi obecné výhody patří:

 • vyšší návratnost investic
 • zvýšení povědomí
 • flexibilita
 • masový zásah

Kolik stojí retargeting?

Obecně se nedá říct přesná částka, kolik je potřeba investovat do retargetingu. Výsledná částka se skládá ze 3 složek:

 • Platba za přípravu kampaně (vytvoření strategie)
 • Platba za proklik (PPC) nebo za 1000 zobrazení (CPT/CPM)
 • Platba za správu a optimalizaci (dodatečné úpravy, report výsledků)

Dynamický retargeting

Dynamický retargeting je speciální formou retargetingu, který se nejčastěji používá pro internetové obchody. Inzertní systém sám vytvoří reklamní kreace podle toho, které produkty daný uživatel v minulosti navštívil.

V případě Seznam Skliku je potřeba propojit Sklik ke Zboží.cz a mít validní feed, shodnou URL a dodat logo.

Pro inzerci v Google Ads (dřívě "AdWords") je potřeba větší zásah do retargetingového kódu a propojení s Google Merchants.

Ukázda dynamického retargetingu:

Ukázka retargetingové reklamy v obsahové síti Google Ads - 6x hodinky z Google Merchant
Ukázka retargetingové reklamy v obsahové síti Google Ads